Türk sanatının ve sanatçılarının desteklenmesi adına projeler üretmek üzere kurulan İyilik İçin Sanat Derneği’nce organize edilen Resim Atölyesi hayata geçti. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun 10 öğrenci, aynı üniversitenin Resim Bölümü Öğretim Üyesi, Ressam Prof. Nedret Sekban, Öğretim Görevlisi ve Ressam Aslı Özok’un önderliğinde Kasım ayı itibariyle Atölyedeki resim sanatı eğitimlerine başladılar.
İyilik İçin Sanat Derneği kuruluş felsefesi doğrultusunda bir projesini daha hayata geçirdi. Derneğin, İyilik İçin Sanat Atölyesi projesi kapsamında ilk resim atölyesi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun 10 öğrencinin katılımıyla çalışmalarına başladı.
Projenin fikir babalarından ve aynı zamanda Koordinatörü Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü Öğretim Üyesi, Ressam Prof. Nedret Sekban ve Öğretim Görevlisi, Ressam Aslı Özok tarafından verilecek eğitimler 1 yıl sürecek. Atölye, Kasım 2017’de ilk mezunlarını verirken, başarılı 5 öğrenci de dünyanın en önemli sanat merkezlerini ziyaret için burs kazanacak.
Eğitim çalışmalarına projenin ilk 3 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nden daha sonraki yıllarda ise Türkiye’nin dört bir yanındaki Güzel Sanatlar Fakültelerinden mezunlar kabul edilecek ve öğrenci sayısı 20’ye çıkarılacak.

Prof. Dr. Sekban, İyilik İçin Sanat Derneği ile birlikte atölye projesini gerçekleştirmek için ilk adımı attıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Atölyemizi, 10 öğrencimizle birlikte 21 Kasım itibarıyla faaliyete geçirdik. İmkanları kısıtlı genç ressam adaylarının, mezun olduktan sonra İstanbul gibi bir metropolde kalıp, okulda edindikleri pratiğin dışında hayat pratiğini denemeleri ve sanat ortamı ile temasta bulunmalarının kendilerine daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyoruz. 5 yıl sonra tekrar değerlendirme yaptığımızda atölyelerimizden geçen arkadaşların açtığı sergiler ve sanatsal faaliyetleri amacımıza ulaştığımızı gösterecektir.”

                  

Cansu KahramanPortfolyo CV
Elif AydemirPortfolyo CV
Elif Yılmaz TopalPortfolyo
Hatice AhmetPortfolyo CV
Mehmet Ali DinçerPortfolyo CV
Tünay TunçPortfolyo CV