İyilik İçin Sanat Derneği” güzel bir tesadüfle Leonardo da Vinci’nin doğum gününe denk gelen 15 Nisan 2016 tarihinde çalışmalarımızın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak, toplumun her kesimini kucaklayan projelere imza atmak amacıyla kuruldu.

Başlangıçta Rönesans geleneğinden ilham alarak oluşturduğumuz Magnum Opus Sanat Platformu olarak yola çıktık. Atölye ziyaretleri düzenleyerek başlayan yolculuğumuz düzenli olarak icra edilen sanatçı ziyaretleri ile her kesimden pek çok sanatseverin sanat paydasında buluştuğu bir köprü oldu. Sanatçıların kendilerini en rahat hissettikleri, en özgür oldukları, en çok düşündükleri yer olan atölyelerini gezmek, sanatın doğduğu yerde sanatçının eserle ilişkisini izlemek amacıyla zengin bir kültür- sanat programı oluşturduk.

Kuruluşumuzdan itibaren geçirdiğimiz bir yılda ülkemizi uluslararası alanda temsil eden bir çok önemli sanatçının atölyesine konuk olduk. Sanat şehri İstanbul’da ve yurt dışında önemli sergileri sanat danışmanları eşliğinde gezdik, uluslararası sanat fuarlarında sanat gündemini takip ettik.

“İyilik İçin Sanat” felsefesiyle çıktığımız yolda oluşturduğumuz fonla Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim, heykel ve mimarlık bölümünde eğitim gören ve gelecek vadeden başarılı 5 genç sanat öğrencisinin eğitimine katkıda bulunduk.
Çalışmalarımızın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak, toplumun her kesimini kucaklayan projelere imza atmak için güzel bir tesadüfle Leonardo da Vinci’nin doğum gününe denk gelen 15 Nisan 2016 tarihinde “İyilik İçin Sanat Derneği”nin kuruluşunu gerçekleştirdik.
İyilik İçin Sanat Derneği, sanatın evrenselleşmeye sağladığı katkı bilinciyle Türkiye’nin sesini uluslararası platformlarda duyurma hedefi ve ülkemiz sanatçılarını uluslararası platforma taşıyacak projelerle yoluna devam edecek.